دره ستارگان قشم

دره ستارگان قشم قدمتی حدود 2 میلیون سال دارد كه بر اثر فرسایش سنگ و ماسه و خاک ناشى از باد و باران و رگبار به وجود آمده است ، قدمت دره ستاره ها به دوره زمین شناسى سنوزوئیك بر می گردد.ضلع شمالى جزیره قشم در نزدیكى روستا بركه خلف ، عارضه زمین شناسى عجیب خود را به نمایش گذاشته است. طبق تحقیقات اهالى منطقه اعتقاد دارند ستاره اى از آسمان افتاده است و شکل های عجیبى از خاك و سنگ و ماسه بوجود آورده است . روستای برکه خلف در 5 کیلومتری جزیره قرار دارد که اگر از جزیره به سمت این این روستا حرکت کنید در امتداد راه به جاده خاکی می رسید که این راه دره ستاره های می باشد .

 دره ستارگان قشم

برخى از اهالى روستا اعتقاد دارند که با تاریك شدن هوا دره محلرفت و آمد ارواح و اجنه است اما تاكنون این عقیده به اثبات نرسیده است . بدلیل شكل خاص این مکان تاریخی انواع کوتاهی و بلندی ها و صخره ها با انواع شکل های مختلف که در اینجا قرار دارد با وزش باد در لابه لای ای ستون ها تولید صدا می کند .

مهم تر از همه آنکه جاذبه های دره ستارگان باعث شد این مکان به عنوان بخشى از ژئو پارك جزیره قشم و جز آثار طبیعى در سازمان یونسكو به ثبت برسد . ژئو پارك قشم با آثار زیباى طبیعى و تاریخى تنها ژئو پارك منطقه خاورمیانه است . زیبایى دره در شب هاى مهتابى در ساعاتی كه سكوت همه جا را فرا گرفته است و آسمان و ستاره ها در نزدیكى زمین دیده مى شوند ، دو چندان است . در کناره های ستون ها و دره راههاى تنگ و باریك و حتی گاهی پهن و وسیع وجود دارد كه با نظم خاصی هر بیننده اى را جلب خود مى كند .

دره ستارگان قشم

در هر صورت براى رفاه میهمانان و گردشگران در سال 85 به دستور مدیرعامل منطقه قشم و با معاونت سیاحتى و گردشگرى سازمان و همچنین كمك اهالى و شوراى اسلامى روستاى بركه خلف راه دسترسى به دره ایجاد شد و همچنین امکانات رفاهی و بهداشتی در اختیار بازدید کنندگان قرار گرفت .

دره ستارگان قشم

آژانس هواپیمایی سالی گشت تماشای این مکان زیبا و تاریخی را به شما میهمانان تور قشم پیشنهاد می کند .